سگ

سگ های آپارتمانی معرفی 10 نژاد برتر

سگ های آپارتمانی معرفی 10 نژاد برتر

یکی از مواردی که شاید بتواند کمی انرژی و نشاط به زندگی کسل کننده آپارتمانی اضافه کند، داشتن یک حیوان خانگی دوست داشتنی است. امروزه سگ ها جزو محبوب ترین حیوانات خانگی هستند، اما طبیعتا نگهداری برخی از نژادهای سگها با نیازهای مخصوص به خود و ایجاد سر و صدا در محیط کوچک آپارتمان میسر نیست. همین امر باعث شده است که نژادهای به خصوصی از سگ‌ها بتوانند عنوان بهترین نژاد سگ های آپارتمانی را به خود اختصاص دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم که در زمینه سگ های آپارتمانی 10 نژاد برتر را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از بین آنها سگ مناسب خود را انتخاب کنید. البته قبل از اینکه به سراغ معرفی این نژادها برویم چند ویژگی سگهای مناسب نگهداری در آپارتمان را برای شما بازگو خواهیم کرد تا بتوانید بهتر در مورد انتخاب و خرید سگ خود تصمیم گیری کنید. 

ویژگی سگ های آپارتمانی

اولین ویژگی بهترین نژاد سگ های آپارتمانی این است که آنها خلق و خوی آرام تری دارند و نیاز آنها به بازی گوشی و فعالیت، در خانه برطرف خواهد شد، البته اگر بتوانید گاهی آنها را برای گردش به بیرون از خانه ببرید بی نهایت خوشحال می‌شوند. در ضمن اگر قصد خرید یک توله سگ و بزرگ کردن آن را دارید، باید حتماً از قبل در خصوص نیازهای او تحقیق کنید و توجه ویژه‌ای به رعایت بهداشت و وضعیت سلامت او داشته باشید، چرا که سگها در سنین کودکی نیاز به آموزش، مراقبت‌های پزشکی و تمرین‌ دارند. در صورتی که شما زمان کافی برای انجام این کارها را ندارید پیشنهاد ما به شما این است که یک سگ آموزش دیده و بزرگتر که تمام مراقبت‌های دوران کودکی خود را پشت سر گذاشته است را انتخاب کنید تا با این صورت مسئولیت بزرگ کردن اصولی سگ بر عهده شما نباشد.

معرفی 10 مورد از نژاد سگ های آپارتمانی

مالتیز (Maltese)

نژاد مالتیز سگ های آپارتمانی

ریشه نژاد سگ مالتیز به منطقه مدیترانه باز میگردد، اما این روزها به عنوان یک  سگ کوچک و دوست داشتنی آپارتمانی شناخته می‌شود که اگر موهایش صافش را کوتاه نکنید تا روی زمین میرسد. جثه کوچک این سگ‌ها باعث شده است که به گزینه‌های بسیار مناسبی برای نگهداری اپارتمان تبدیل شوند. اما مورد بسیار مهمی که باید در خصوص نگهداری این سگ به یاد داشته باشید، آسیب پذیر بودن آنهاست، در مواردی مشاهده شده است که کودکان کم سن و سال ناخواسته به این سگ‌ها آسیب زده‌اند. بنابراین اگر در خانه کودک با سن و میزان درک بالاتر از خردسال دارید، این سگ گزینه خوبی برای شما خواهد بود. نکته مهمی که در خصوص این سگ‌ها باید در نظر داشته باشید، رشد موی آنها بسیار بالاست و باید به صورت منظم نسبت به کوتاه کردن موی آنها اقدام کنید.

لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

نژاد لابرادور رتریور سگ های آپارتمانی

اگر به دنبال سگی با اندازه متوسط می‌گردید، لابرادور رتریور یکی از بهترین نژاد سگ های آپارتمانی برای شما به حساب می‌آیند. این سگ‌ها بسیار باهوش، بازیگوش، فعال و صد البته وفادار هستند.  در ضمن شما می‌توانید مطمئن باشید که این سگ هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آورد. علاقه بسیار زیاد این سگها به یادگیری می‌تواند برای شما بسیار جالب باشد، اما از طرفی  باید این موضوع را به یاد داشته باشید که بدون تحرک و ورزش لابرادور رتریورها کسل می‌شوند و ممکن است و بداخلاقی کنند. در ضمن فراموش نکنید که  این سگ‌ها عاشق غذا خوردن هستند و اگر حواستان به آنها نباشد ممکن است که سریع چاق شوند. اگر دوست دارید به سگ خود بیرون از خانه و مکان‌هایی مانند پارک بروید این سگ برای شما گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

پامرانین (Pameranian)

نژاد پامرانین سگ های آپارتمانی

این سگهای دست آموز و کوچک موهای زیبا و پرپشتی دارند که ظاهر آنها را بسیار زیبا کرده است، اما قسممت خوب ماجرا اینجاست که شما نیاز ندارید نگران ریزش موی این سگ ها باشید.  شانه زدن روزانه این بدن و صورت آنها باعث می شود که ظاهر بسیار زیبا تری داشته باشند. در ضمن فراموش نکنید که فعالیت روزانه کافی باعث خوشحال بودن و سلامتی بیشتر این سگ می شود.  اگرچه این سگها برای خانواده ها نیز مناسب هستند ولی خلق و خوی آنها بیشتر به درد افراد تنها میخورند. این سگ‌ها بسیار آموزش پذیر هستند و تمریناتی که به آنها داده می‌شود را با نهایت دقت و علاقه انجام می‌دهند.

نژاد پودل (Poodle)

نژاد پودل سگ های آپارتمانی

سگهای نژاد پودل معمولاً در سه سایز استاندارد، مینیاتوری و عروسکی هستند و طرفداران زیادی هم دارند. این سگ‌های بسیار باهوش قدرت یادگیری بالایی دارند و اکثر اوقات با تمام محیط ها سازگاری دارند، اما این نکته را فراموش نکنید که داشتن فعالیت بدنی و جنب و جوش بالا کمک می کند که بتوانند ارتباط بسیار بهتری با دنیای اطراف خود برقرار کنند و روحیه بهتری داشته باشند. سگهای پودل قدرت یادگیری مناسبی هم دارند و میتوانند ارتباط بسیار خوبی با کودکان شما برقرار کنند. موهای این سگ‌ها به شدت پر پشت است و باید همیشه مرتب شوند تا زیبایی و سلامت خود را حفظ کنند.

گریهوند (Greyhounds)

نژاد گری هوند سگ های آپارتمانی

بهترین نژاد سگ‌ها آپارتمانی  برای افرادی که فضای کافی در اختیار دارند سگهای گریهوند  میباشند.  در گذشته این نژاد سگ بیشتر در مسابقات دو دیده می‌شد ولی صمیمیت بالایی که با انسانها دارند، از این سگ یک حیوان خانوادگی دوست‌داشتنی و باوفا ساخته است. این سگ می‌تواند یک حیوان خانگی مناسب برای ورزشکارانی باشد که بخشی از ساعات روز خود را به دویدن بیرون از خانه اختصاص می‌دهند.  تنها نکته‌ای که باید در خصوص نگهداری این سگ‌ها در نظر داشته باشید این است که حتماً از روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی استفاده کنید. در ضمن به یاد داشته باشید که این سگ‌ها به خوابیدن علاقه زیادی دارند و محل خواب آنها باید بسیار راحت باشد و شانه کردن روزانه بدن آن‌ها باعث زیبا ماندن ظاهر آنها خواهد شد.

بولداگ انگلیسی (english bulldog)

نژاد بولداگ انگلیسی سگ های آپارتمانی

یکی از سگ‌های مناسب برای نگهداری در خانه‌های آپارتمانی انگلیش بولداگ یا بولداگ انگلیسی است. در صورتی که فضای کافی در اختیار داشته باشید بولداگ انگلیسی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود چرا که این سگ‌های تنبل نیازی به تحرک ندارند، اما بهتر است که در فضایی با هوای آزاد استراحت کنند. بی‌شک برای افراد خاصی بهترین نژاد سگ های آپارتمانی، بولداگ‌ها هستند. اما در صورتی که دوست دارید یک سگ با خلق و خویی نزدیک به بولداگ داشته باشید که سازگاری بیشتری با زندگی در آپارتمان داشته باشد، فرنچ بولداگ یا بولداگ فرانسوی گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود و جثه کوچکتری نسبت به بولداگ‌های آمریکایی و انگلیسی دارد. این سگ‌ها رابطه خوبی با کودکان دارند و نسبتا ساکت هستند.

گلدن رتریور (Golden Retriever)

نژاد گلدن رتریور سگ های آپارتمانی

بسیاری از افراد بر این باورند که گلدن رتریورها گلدن رتریور هستند، چرا که این سگ‌ها می توانند به راحتی خودشان را در دل شما جا کنند. این سگ‌ها معمولا دوست دارند که بیشتر اوقات روی مبل استراحت کنند، اما این موضوع به این معنی نیست که نیاز به تحرک ندارند. میزان فعالیت آنها به اندازه‌ای  است که بتوانید در طول روز با او بازی کنید. آموزش پذیر بودن این سگ‌ها باعث شده است که تازه کارها و افرادی که برای اولین بار قصد خرید یک سگ به عنوان حیوان خانگی را دارند از داشتن چنین سگ با وفایی خوشحال شوند.

بیچون فرایز ( Bichon Frise)

نژاد بیچون فرایز سگ های آپارتمانی

این عروسکهای کوچک و دوست داشتنی به راحتی به شما عادت میکنند و با شما دوست می‌شوند،  از طرفی با هر سبک زندگی سازگار هستند و آموزش دادن آنها هم کار آنچنان سختی نیست. موهای این سگها بسار زیبا است و وقتی رسیدگی‌های لازم را برای نگهداری آنها انجام داده باشید خواهید دید که مانند یک توپ پشمالو و زیبا خواهند شد. اما نکته بسیار مهم که در این خصوص باید به یاد داشته باشید این است که این سگها برای حفظ روحیه نیاز به فعالیت روزانه و توجه دارند.  در ضمن شستشوی این سگ‌ها روش مخصوصی دارد که باید از قبل در مورد آن‌ها آموزش لازم را ببینید.

یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)

نژاد یورکشایر تریر سگ های آپارتمانی

در صورتی که هیچ تجربه‌ای در خصوص نگهداری حیوانات خانگی و به خصوص سگ‌ها ندارید و از طرفی دوست داریم که یک سگ دست آموز زیبا می‌گردید، بی شک یورکشایر تریرها  بهترین نژاد سگ‌های آپارتمانی برای شما خواهند بود.  تنها موردی که در خصوص این سگ‌ها باید به یاد داشته باشید این است که رشد موهای آنها بسیار زیاد می‌باشد و شما باید بتوانید به صورت مرتب موهای آنها را کوتاه کرده، شانه بزنید و رسیدگی های لازم را انجام دهید. این سگ‌ها دارای میزان انرژی متوسطی هستند و اگر دوست دارید آن‌ها را خوشحال کنید کافیست روزانه با سگ خود به پیاده روی بروید. این سگ‌ها می توانند تبدیل به بهترین دوست شما در خانه شوند و اگر میخواهید یک سگ آرام و آموزش پذیر داشته باشید، قطعا گزینه های خوبی برای شما خواهند بود.

باکسر (Boxer)

نژاد باکسر سگ های آپارتمانی

برای افرادی که دنبال یک سگ پر انرژی در سایز متوسط هستند بدون شک باکسرها انتخاب بسیار خوبی خواهند بود. این سگ‌ها ارتباط زیادی با اعضای خانواده برقرار می‌کنند و بازیگوش هستند.  در صورتی که شما انسان پر انرژی و پر تحرک هستید، بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای شما باکسرها می باشند. برای نگهداری این سگ  شما نیاز نیست که نگران کوتاه کردن مدام موها باشید، تنها کاری که لازم است انجام دهید توجه کردن به او و اجازه دادن برای شادی و تحرک است.  این مورد بسیار مهم را درخصوص سگ‌باکسر باید به یاد داشته باشید که اگر فضای مناسبی برای تحرک او ایجاد نشود و یا به او بی توجهی کنید، افسرده و ناراحت خواهد شد. این سگ ها نیاز دارند که کسی با آن‌ها بازی کند و همیشه در مرکز توجه باشند.

برای اشنایی با نژادهای بیشتر از سگ های آپارتمانی می توانید به اینجا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
تغییر غذای سگ چه روندی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *